Fehmi Koru’ya ait web sitelerine siber saldırı

Fehmi Koru’ya ait web sitelerine siber saldırı

Gazeteci yazar Fehmi Koru’ya ait fehmikoru.com ve ocakmedya.com siteleri siber saldırıya maruz kaldı. İki site saldırı sonucu yayından düşerken, ünlü gazeteci, saldırı sonrası yayınladığı ilk yazısında “Saldırılar bizi yolumuzdan döndürmeyecek.” diye yazdı.

Koru, korsan saldırıyı sosyal medya hesabından şu mesajla duyurdu: “Dün akşam başlayan bir siber saldırı sonucu önce Ocak Medya haber sitemiz erişilmez oldu, bugün erken saatlerden itibaren de fehmikoru.com sitemiz. İkisini de geri almaya çalışıyoruz. Sürekli okurlarımız, yazarlarımız ve takipçilerimizden özür dileriz.”

Saldırı sonucu yayından düşen sitelerden fehmikoru.com yeniden erişime açılırken, haber yayına hazırlandığında eski yazılar henüz geri alınabilmiş değildi. Koru, arşivi geri almak için çalıştıklarını duyurdu. Fehmi Koru, saldırılar sonrası yeniden erişime açılan blogunda, “Saldırılar bizi yolumuzdan döndürmeyecek.. sebebi okurlarımızın yakın ilgisi” başlıklı ilk yazısını yayınladı. Yazıda, henüz erişilemeyen ocakmedya.com’la ilgili olarak, “OcakMedya da en kısa zamanda yeniden devrede olacak” diye yazdı.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0