“Basın kartı komisyonunda gazeteci örgütleri yok, SETA var”

HomeMedya

“Basın kartı komisyonunda gazeteci örgütleri yok, SETA var”

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Cumhurbaşkanlığı’na bağlandıktan sonra 13 aydır toplanmayan Basın Kartı Komisyonu’nun üyelerinin iktidara yakın basın yayın kuruluşlarının çalışanlarından ve yöneticilerinden seçildiğini açıklarken, komisyonda ‘fişleme raporu’yla tepki çeken SETA’dan da bir kişinin bulunduğunu söyledi.

Çakırözer, yazılı açıklamasında şöyle dedi: “Yeni komisyonun 9 üyesinden ikisi Cumhurbaşkanlığı’ndan, bunlardan İletişim Başkan Yardımcısı Zahid Sobacı gazetecileri fişleyen raporu ile bilinen SETA’nın araştırmacı kadrosunda bulunmuş. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nı temsil eden diğer üye ise İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un danışmanı Mücahit Eker. Komisyonun üç üyesi ATV, Star ve Daily Sabah gazetelerinden. İki üyesi ise Anadolu Ajansı ve TRT’den. Türkiye Gazeteciler Sendikası yok. Gazeteci cemiyetleri yok. Basın meslek örgütlerinden seçilenler, aynı zamanda Anadolu Ajansı ve Daily Sabah gazetesi yöneticileri. İletişim Başkanlığı akreditasyon ayıbını basın kartı komisyonunda da sürdürüyor. Basın kartı zaten artık sarı değil turkuaz. Turkuvaz Medya grubunun ağırlığı ile Basın Kartı Komisyonu da artık ‘turkuvaz’. Sürekli basın kartı sahiplerini komisyonda ATV yöneticisi temsil ediyor. Basın Kartı sahiplerini temsil eden üyelerden biri Star Gazetesi yazar kadrosunda diğeri TRT Haber yöneticisi”

Haberi Diken’den oku!

Haber Linkleri, gündemdeki en önemli gelişmeleri sizin için derliyor. Sitemizi ve TwitterFacebookYouTube yayınlarımızı takip edin, haber kaynaklarının en dikkat çeken haberlerini kaçırmayın!

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0