Davutoğlu’ndan Kaz Dağları ve Salda Gölü mesajları

HomeÇevre

Davutoğlu’ndan Kaz Dağları ve Salda Gölü mesajları

Eski Başbakan ve eski AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Kaz Dağları ve Salda Gölü ile ilgili tartışmalara katıldı. Davutoğlu, “Salda Gölü ve Kaz Dağları başta olmak üzere cennet vatanımızın her köşesinin korunması için tüm tarafların görüşü alınmalıdır.” dedi.

Altın madeni arama çalışmaları çerçevesinde on binlerce ağacın kesildiği belirtilen Kaz Dağları ve Millet Bahçesi için yapılaşmaya açılacağı ileri sürülen Salda Gölü ile ilgili kamuoyunda devam eden tepki ve eleştirilere yeni parti kurma hazırlıkları yaptığı iddia edilen Ahmet Davutoğlu da görüşleriyle katıldı. Düşüncesini sosyal medya hesabından paylaşan Davutoğlu, çevre politikalarında mümkün olan en geniş katılımla strateji belirlenmesi gerektiğini vurguladı.

Çevre, tek taraflı icraatlarla adım atılacak en son konudur

Ahmet Davutoğlu, Kaz Dağları ve Salda Gölü ile ilgili şunları yazdı:

“Çevre, tek taraflı icraatlarla adım atılacak en son konudur. Yaşadığımız doğa herkesin ortak mülkiyetidir ve ilgili politikalarda mümkün olan en geniş katılımla strateji belirlenmesi bir zorunluluktur. Salda Gölü ve Kaz Dağları başta olmak üzere cennet vatanımızın her köşesinin korunması için tüm tarafların görüşü alınmalıdır. Çevre konusunda verilen sözlere toplumun güvenmemesi üzerinde ise sorumluluk sahiplerinin dikkatle düşünmesi gerek.”

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0