Galatasaray’da transfer: Ryan Babel, Adem Büyük ve Valentine James Ozornwafor

HomeFutbol

Galatasaray’da transfer: Ryan Babel, Adem Büyük ve Valentine James Ozornwafor

Son Süper Lig şampiyonu Galatasaray, transferde atağa geçti. Sarı kırmızılı kulüp, Ryan Babel, Adem Büyük ve Valentine James Ozornwafor’a imza attırdı.

Galatasaray Spor Kulübü’nden yapılan açıklamalarla, Ryan Babel, Adem Büyük ve Valentine James Ozornwafor transferleri duyuruldu. Ayrıca kulübün sosyal medya hesabından da yeni transferlerle ilgili paylaşımlar yapıldı.

Yeni transferler Ryan Babel, Adem Büyük ve Valentine James Ozornwafor, Medical Park Bahçelievler Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçti. Sağlık kontrolünde Galatasaray Futbol Takımı yetkilileri de hazır bulundu.

Yeni transferlerden açıklamalar

Galatasaray’ın yeni tranferleri Ryan Babel, Adem Büyük ve Valentine Ozornwafor, Kulüp Başkanı Mustafa Cengiz’i ziyaret ettiler. İkinci Başkan Abdurrahim Albayrak ve Şükrü Haznedar’ın da hazır bulunduğu ziyaret sırasında Başkan Mustafa Cengiz ve yeni transferler Ryan Babel, Adem Büyük ile Valentine Ozornwafor, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz yeni transferlerimiz hakkında şunları söyledi:

“Üçü de çok değerli futbolcular. İkisi zaten taraftarlarımızın bildiği futbolcular. Ben onların Galatasaray’a ve camiaya yakışır şekilde terlerinin son damlasına kadar mücadele edeceklerine inanıyorum.

Valentine çok genç bir oyuncu, Nijeryalı. Biz onun da uzun yıllar Galatasaray’a hizmet edeceğini, uzun vadede defansımızı toparlayıcı olacağına inanıyoruz. Camiamıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

Transfer durmaz, Galatasaray 12 ay boyunca buna çalışır. Ben burada hem scout ekibimize hem de hocamız başta olmak üzere teknik ekibimize teşekkür ediyorum. Onların çalışmaları durmuyor. Takımımızın en iyi halde, en geniş kadroyla sürmesi ve Finansal Fair Play kuralları içerisinde devam etmesi için elimizden geleni yapacağız. Bu doğrultuda çalışıyoruz.”

Yeni transferlerden Ryan Babel şöyle konuştu:

“Bu transferi ilginç bir transfer olarak değerlendirebilirim. Maceramın böyle devam etmesi gerektiğini düşünüyorum. Burada olmaktan dolayı çok mutlu ve çok minnettarım. Umarım sahip olduğumuz ekibe ekstra şeyler katabilirim. Umarım Galatasaray ile kupalar kazanacağım.

Şimdiden fazlasıyla destek mesajı alıyorum. Umarım beni desteklemeye devam ederler ve ben de onlara bunun geri dönüşünü yapabilirim.”

Adem Büyük, demecinde şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’nin en büyük camiasına geldiğim için çok mutlu ve gururluyum. Bana güvenenleri, inananları mahcup etmemek için elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışacağım. Bu transferde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Dediğim gibi Türkiye’nin en büyük camiasına geldim ve bunun bilincinde olarak mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim. Yeni şampiyonluklara hep beraber ulaşacağız diye düşünüyorum.

Türkiye’de böyle büyük bir camiada, böyle büyük bir taraftarı arkanıza alarak oynarsanız daha da iyi olacağınıza inanıyorum. Geçen sene bunun örneğini gördük. Bu sene de inşallah aynı şekilde devam eder, yeni şampiyonluklara yelken açarız diye umut ediyorum.”

Genç transfer Valentine Ozornwafor ise şunları söyledi:

“Desteklerinden ötürü taraftarlarımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Burası benim için bir rüyanın gerçeğe dönüştüğü yer. Bir çocukken böyle büyük bir kulüpte, harika bir atmosferin önünde, harika insanlarla çalışmak ve oynamak en büyük hayalinizdir. Bu yüzden bugün burada olmaktan dolayı çok mutluyum.”

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0