İBB’den Yenikapı’da “kiralık araç” sergisi

İBB’den Yenikapı’da “kiralık araç” sergisi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim sürecinde sık sık dikkat çektiği israf ve makam araçları konusunda harekete geçti.

İBB tarafından ücreti ödenen yüzlerce araç İstanbul’da Yenikapı meydanında sergilendi. Araçların toplanmaya başlamasıyla Yenikapı adeta araç sergisine dönüştü. Araçların sayısı her saat artıyor.

“Bu ufacık bir başlangıç!”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Twitter hesabından araçların fotoğrafını paylaşarak şu ifadeleri kullandı; “Bu sadece ufacık bir başlangıç.. Araçların devamı halka yapılan ihanetlerin ise sonu geliyor. Rantı kollayanların karşısında halkı koruyan bir anlayış ve başkan İstanbul’a nefes aldırmaya devam ediyor.”

“İsraf düzenine son vereceğiz!”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından “İstanbul’da israf düzenine son vereceğiz. Bütçe tasarrufu ile halkımızın gerçek ihtiyaçlarını karşılayacağız.” diye yazmıştı.

Twitter’de “TT” oldu!

Öte yandan, İmamoğlu’nun “kiralık araç” sergisi, Twitter’de TT oldu. Konuyla ilgili #yenikapı, #clio, #israf ve #İBByeboykot hashtagları ilk 10 sırada yer aldı.

Haber Linkleri, gündemdeki en önemli gelişmeleri sizin için derliyor. Sitemizi ve TwitterFacebookYouTube yayınlarımızı takip edin, haber kaynaklarının en dikkat çeken haberlerini kaçırmayın!

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0