Instagram, vefat edenler için “hatıra profili” özelliği getiriyor

HomeTeknoloji

Instagram, vefat edenler için “hatıra profili” özelliği getiriyor

Instagram, koronavirüs (Kovid-19) ölümleri sebebiyle “hatıra profili” özelliği üzerinde çalışıyor. Popüler sosyal platform, yeni özellik ile ilgili güncellemeler yapıyor. Kovid-19 sebebiyle çalışmalar hızlandırıldı.

Instagram sözcüsü doğruladı

Instagram, yeni bir anma hesabı özelliği için planlarını hızlandırıyor. Bir kullanıcının öldüğünü belirtmek için kullanıcı adı altına “hatıra” başlığı eklenecek. Instagram sözcüsü Liza Crenshaw, “Bu güncellemeler üzerinde bir süredir çalışıyoruz. Bu zor zamanda toplumları desteklemek için Kovid-19 ışığında çalışmaları hızlandırdık.” açıklaması yaptı.

Aile üyeleri talep edecek

Bu yeni özelliğin ne zaman başlayacağı ve özelliğin diğer ayrıntıları hakkında henüz net bir bilgi verilmedi. Yeni özelliğe göre bir kullanıcı vefat ettiğinde aile üyeleri profilin ölümsüzleştirilmesini isteyebilecek. Böylece hesap Instagram tarafından korunacak, silinmeyecek ve değiştirilmeyecek. Hesaba DM gönderilebilecek; ancak hiç kimse bunları okuyamayacak. Bu yeni özellik, bu tür hesaplara “Hatıra” başlığı da ekleyecek. Diğer kullanıcılar böylece hesabın sahibinin vefat ettiğini öğrenmiş olacak.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0