İYİ Parti’den MHP lideri Devlet Bahçeli’ye yanıt

İYİ Parti’den MHP lideri Devlet Bahçeli’ye yanıt

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin İYİ Partilileri MHP’ye davet ettiği açıklamasına İYİ Parti sözcüsü Cihan Paçacı cevap verdi.

Paçacı’nın yaptığı yazılı açıklama şöyle:

“Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı’nın bu yaklaşımı her şeyden önce ciddiyetten uzaktır.

Bir partinin genel başkanının, kurumsal bir başka partiye, kurultayından iki gün önce böylesine art niyetli bir hamlede bulunması, çaresizlik göstergesidir, ayıptır. Bugüne kadar mensuplarına “İllet-Zillet”, adına da “İP” diyen sayın Bahçeli’nin, her zamanki gibi tavır değiştirerek, bu kez “İYİ Partili kardeşlerim” diyerek hitap etmesi, kafa karışıklığının da bir göstergesidir.

Devlet Bahçeli’den İYİ Partililere “MHP’ye dönün” çağrısı

Dilinin düzelmiş olması ise Türk demokrasisi açısından sevindirici bir durumdur. İYİ Parti,  hiçbir siyasi partide görülmeyen ölçüde demokratik bir yöntem ve bilinçle, 3 Ağustos Cumartesi günü Kurultay’ını yapacaktır. Ve kendi partisinde, delegesinin iradesini hiçe sayan, delegesine güvenmeyip, kurultaydan imtina edenlerin, bir başka partinin kurultayını hedef alması hayra alamet değildir.

Türk siyaseti ve muhatabı olan Türk Milleti, ciddiyeti ve dikkati hak etmektedir. Bu tavır,  50 yıllık bir partinin genel başkanına yakışmaz. İYİ Parti olarak, milletimizin bu hak ve beklentisine duyduğumuz saygı gereği; Sayın Bahçeli’yi ciddiyete, sicili temiz olmak kaydıyla, Türkiye için İYİ bir şeyler yapmak isteyenleri de partimize davet ederiz.”

Öte yandan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Sn. @RTErdogan, yine ne dedin bu arkadaşa?” ifadelerini kullandı.

İYİ Partinin Twitter hesabından yapılan mizahi paylaşımda da Akşener’in kahkaha attığı bir video görülüyor.

Haber Linkleri, gündemdeki en önemli gelişmeleri sizin için derliyor. Sitemizi ve TwitterFacebookYouTube yayınlarımızı takip edin, haber kaynaklarının en dikkat çeken haberlerini kaçırmayın!

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0