Netflix, boşuna ücret ödemesinler diye kullanılmayan hesapları kapatacak

HomeEkonomi

Netflix, boşuna ücret ödemesinler diye kullanılmayan hesapları kapatacak

Dünyaca ünlü dizi-film platformu Netflix, 1 yıldan uzun süre hiç aktif olmayan abonelere, devam etmek isteyip istemediklerini sorarak istemedikleri taktirde hesaplarını kapatacak. Geri dönüş yapılmayan hesaplar da iptal edilecek.

“Netflix için istediğimiz son şey insanların kullanmadığı bir ürün için ödeme yapması” şeklinde açıklama yapan dijital yayın platformu Netflix, 1 yıldan uzun süredir hiçbir şey izlemeyen üyelerine ulaşmaya başladı. Yapılan açıklamaya göre şirket, aboneliklerini devam ettirmek isteyip istemediklerini kontrol etmek için abone olduklarından beri platformda hiçbir şey izlemeyen müşterilere 12 ay içinde haber vermeye başladı. Açıklamada, iki yıldan uzun süredir hiç aktif olmayan üyelere de ulaşılacağı belirtildi.

Netflix açıklamasında, etkin olmayan hesapların, genel üye tabanın yüzde 1’inden daha azını oluşturan birkaç yüz bin kullanıcıyı temsil ettiği kaydedildi. 2020 Mart sonu itibraiyle 182 milyondan fazla abonesi bulunan şirket, üyeliklerini iptal ettirmek isteyenlerin geri dönmeyi düşündüklerinde platforma yeniden katılmalarının daha kolay olacağını ifade ediyor. Açıklamada, 10 ay içinde platforma yeniden katılacak olanların, favorilerini, profillerini, görüntüleme tercihlerini ve diğer hesap detaylarını bıraktıkları gibi görmeye devam edebileceği kaydedildi.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0