Trabzonspor Avrupa kupalarından 1 yıl men edildi

HomeManşetler

Trabzonspor Avrupa kupalarından 1 yıl men edildi

UEFA, Trabzonspor’u finansal yükümlülükleri yerine getirmediği gerekçesiyle Avrupa kupalarından 1 yıl men etti. Trabzonspor Kulübü, karara itiraz edeceklerini açıkladı.

Daha önce uyarmıştı

UEFA, Trabzonspor’un 2020-2021 ve ya 2021-2022 sezonlarının birinde UEFA kupalarına katılmayı hak kazanması durumunda 1 yıl men edileceğini açıkladı. UEFA tarafından daha önce yapılan açıklamada, Trabzonspor’un 2016’da yaptığı finansal fair play anlaşmasının kurallarını ihlal ettiği, 15 Ekim 2019 tarihine kadar istenilen şartları yerine getirmemesi durumunda 2020-2021 ve 2021-2022 sezonlarında UEFA organizasyonlarına katılım hakkı kazanması halinde bunlardan birinden men edileceği belirtilmişti. Aynı açıklamada bordo mavili kulübün bahsi geçen tarihe kadar istenilen şartları yerine getirmesi halinde bu cezanın uygulanmayacağı da kaydedilmişti.

Trabzonspor açıklama yaptı

Kararla ilgili Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıklama yapan Tranzonspor Kulübü ise, karara 10 gün içerisinde İsviçre’deki Spor Tahkim Mahkemesi’nde (CAS) itiraz edeklerini bildirdi. Açıklamada, “Karara saygılı olmakla birlikte, kulüp avukatlarımızla yapmış olduğumuz değerlendirmede söz konusu karara katılmadığımızı özellikle vurgulamak isteriz.” ifadeleri kullanıldı.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0