Uzaktan çalışan ekipler için birlikte çalışmayı kolaylaştıran araç: Miro

HomeTeknoloji

Uzaktan çalışan ekipler için birlikte çalışmayı kolaylaştıran araç: Miro

Koronavirüs dolayısıyla evden çalışmaya devam eden ekipler artık bu rutine yavaş yavaş alışmıştır sanıyorum. Alıştıkça keyifli de gelmeye başlayan evden çalışma rutininizi bir adım ileriye taşımak için size ortak çalışmayı kolaylaştıran bir araçtan söz edeceğim, Miro.

Devasa bir beyaz tahta hayal edin, öyle ki sonunu göremiyorsunuz. Şimdi de bu tahtanın önünde ekibinizle beraber durduğunuzu ve hep beraber bu devasa tahtada çalışmaya başladığınızı hayal edin. Bir farkla, hepiniz aynı tahta üzerinde evinizde çalışıyorsunuz. Evde olduğunuz halde ekip arkadaşlarınızla beraber çalıştığınız bu tahta üzerindeki tüm değişiklikleri görebiliyor, dahil olabiliyorsunuz.

“Ekipleri her zaman, her yerde bir araya getirmek için” söylemiyle yola çıkan Miro, ekiplerin aynı ekranda ortak çalışma yapabilmesine imkan sağlıyor. Sunduğu özellikler de sadece yazılımcılara veya tasarımcılara yönelik değil, herhangi bir ekip, üzerinde çalıştığı herhangi bir konuda bu aracı kullanabilir. Beyaz tahta üzerinde excel tabloları üzerinde çalışabilir, yapışkan notlarla paylaşmak istediklerinizi paylaşabilir, çalışma akışları oluşturabilir, prototip çizebilir, kalem yardımıyla aklınıza gelebilecek her türlü çalışmayı yapabilirsiniz. Aynı anda ekip arkadaşlarınız yanınızdaymış gibi bu çalışmayı yaptığınız için uzaktan çalışmak çok daha farklı bir anlam kazanabilir.

Miro’nun en beğendiğim özelliklerinden biri onlarca farklı konuda yüzlerce farklı şablon sunması. Stratejiden planlamaya, ürün tasarımından işe alım süreçlerine kadar şirketlerin hemen her departmanının ihtiyacını karşılayabilecek hazır şablonlar bulunuyor….

Devamını Webrazzi’de oku

Haber Linkleri, gündemdeki en önemli gelişmeleri sizin için derliyor. Sitemizi ve Twitter, Facebook, YouTube yayınlarımızı takip edin, haber kaynaklarının en dikkat çeken haberlerini kaçırmayın!

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0